Nápověda

Obsah nápovědy na SvětGC.

Rychlé přihlášení na event

Nevíte si rady s přihlašovacím systémem na svetgc.cz? Přečtěte si tento článek (nebo jen některé odstavce) a přihlášení určitě zvládnete. Vše si můžete vyzkoušet, přihlašte se na Testovací event.

Registrace na stránky svetgc.cz
Registrovat na stránky se můžete ještě před začátkem přihlašování na event. Na hlavní stránce v levém sloupci kliknete na odkaz "Vytvořit nový účet". Dostanete se na registrační formulář, kde vyplníte nové uživatelské jméno, mailovou adresu a nick (uživatelské jméno), který používáte na geocaching.com. Po chvíli na zadanou adresu přijde mail s heslem na první přihlášení. Pokud zadáte špatnou mailovou adresu, heslo nepřijde... Po prvním přihlášení si můžete změnit heslo (můj účet - upravit).

Nalezení eventu
V listingu na geocaching.com bude pravděpodobně odkaz přímo na stránku eventu. Pokud ne, zde je v levém sloupci seznam eventů. Jsou tam zobrazeny jen eventy na které je otevřeno přihlašování. Zde klikněte na vybraný event (Pokud chcete vidět i eventy na které ještě není otevřeno přihlašování, nebo je už přihlašování uzavřeno, klikněte na odkaz "Všechny eventy".)

Přihlášení na event pro jednotlivce
Pokud je u eventu napsáno, že se mohou přihlašovat jednotlivci, stačí kliknout na "Přihlásit se na tento event" a jste přihlášeni.

Přihlášení na event pro týmy - ještě nemám tým, ale chci svůj tým
Pokud se na event mohou přihlašovat jen týmy, musíte si nejprve tým vytvořit. Pod seznamem přihlášených týmů je odkaz "Vytvořit nový tým a přihlásit se". Přes tento odkaz se dostanete na formulář pro vytvoření týmu. Po vyplnění se tým vytvoří a dostanete se na stránku týmu. Na této stránce je seznam eventů na které se můžete přihlásit. Kliknutím na "Přihlásit" přihlásíte tým na event a sebe jako kapitána týmu.

Přihlášení na event pro týmy - ještě nemám tým, chci se přihlásit do týmu jiného uživatele
Na stránce eventu je seznam přihlášených týmů a jejich členů. Pokud je možné se do týmu přihlásit, je pod seznamem jeho členů odkaz "Přidat se k tomuto týmu" (pokud kapitán povolil volné přihlašování) nebo "Požádat kapitána o vstup do tohoto týmu" (pokud kapitán chce sám přijímat členy svého týmu). Po kliknutí na odkaz "Přidat se k tomuto týmu" se okamžitě stáváte členem týmu. Po kliknutí na odkaz "Požádat kapitána o vstup do tohoto týmu" se v seznamu členů objevíte jako "Čeká na schválení" a kapitánovi týmu přijde mail, že žádáte o vstup do jeho týmu. Pokud vás kapitán přijme, změní se váš stav na "Schválený člen", pokud odmítne, zmizíte ze seznamu členů týmu úplně. V obou případech jste informováni mailem.

Přihlášení na event pro týmy - mám svůj tým
Pokud již máte vytvořený svůj tým, je situace úplně nejsnažší. Na stránce eventu kliknete na odkaz "Přihlásit svůj tým ...", tím přihlásíte svůj tým na event a současně se přihlásíte jako kapitán tohoto týmu.

Druhá možnost je na stránce vašeho týmu. Zde je seznam eventů "Přihlášení na event" a v něm jsou eventy na které můžete přihlásit svůj tým. Stačí kliknout na "přihlásit" a jste přihlášeni.

Přihlášení jako náhradník - na event už je přihlášeno maximum týmů nebo jednotlivců
Postup přihlášení je úplně stejný, jen se v seznamu objevíte až "pod čarou" jako náhradník. Pokud se někdo z přihlášených odhlásí, první náhradník se posouvá na poslední místo v seznamu přihlášených.

Přihlášení více lidí pod jedním nickem - týmy registrované na geocaching.com pod jedním nickem
Přihlásíte se podle návodu v předchozích bodech. U svého nicku budete mít odkaz "odhlásit" a odkaz "Změnit počet lidí". Když kliknete na "Změnit počet lidí", systém zjistí kolik volných míst na eventu ještě zbývá a nabídne změnit počet lidí přihlášených pod jedním nickem. Pokud je event již plně obsazený je možné počet lidí pouze snížit. V seznamu přihlášených se potom objeví např. 4 x cz.nemo a systém pro cz.nema rezervuje 4 místa. U eventu pro 5 lidí pak bude seznam přihlášených končit u nicku s pořadovým číslem 2.

Možné problémy
Nemohu se přihlásit na event, nikde není žádný z popisovaných odkazů: Buď jste na event již přihlášeni (každý se může přihlásit jen jednou), nebo máte přihlášen svůj tým. Pokud je přihlášen váš tým, nemůžete se hlásit do jiného týmu.

Přihlašovací systém na eventy

Systém pomáhá s přihlašováním na eventy s omezenou kapacitou. V tomto článku najdete možnosti využití a vlastnosti systému.

Stručná nápověda pro přihlášení na event.
Podrobný popis:

Vytvoření sbírky CWG

Od dnešního dne jsou v testovacím provozu sbírky CWG. Trochu se bojím přetížení webu, tak sbírku si zatím mohou založit jen majitelé vlastního CWG. Pokud bude server zvládat, tak toto omezení odstraním - server zatím zvládá, tak stačí být ověřený uživatel, podle zátěže mohu kdykoliv změnit zpět.

Jak si založit sbírku CWG:

  1. Zaregistrujte se na svetgc.cz (pokud ještě nejste)
  2. Přihlašte se
  3. Přes položku menu Můj účet si propojte profil na svetgc.cz s profilem na geocaching.com (je potřeba pro připojení CWG k profilu na svetgc.cz)
  4. Zprávou přes geocaching.com vám přijde ověřovací kód, klikněte na odkaz v mailu nebo zadejte kód v propojení profilů na svetgc.cz
  5. Připojte si své CWG k profilu na svetgc.cz (systém vyhledá CWG podle nicku na geocaching.com a povolí připojení) - dočasně nepovinné
  6. V katalogu CWG se vám objeví možnosti sbírek a v menu Moje sbírka CWG

U každého CWG máte možnost nastavit:

Nově si každý může u svého (připojeného) CWG doplnit počet vyrobených kusů a libovolný textový popis.

Svojí sbírku CWG si můžete exportovat v různých formátech více v chystané nápovědě...

Případné chyby je možné hlásit na fóru Hlášení chyb nebo na cz.nemo(zavináč)cacher(tečka)cz

Pokud máte návrh na novou funkci, můžete ho napsat na fóru Návrhy na vylepšení stránek a nové funkce

Propojení profilů na svetgc.cz a geocaching.com je zatím omezeno na jedno propojení za 15 minut. Čas se bude měnit podle zátěže serveru, věřím, že půjde dost zkrátit - dočasně zkráceno na 5 minut.