Rychlé přihlášení na event

Nevíte si rady s přihlašovacím systémem na svetgc.cz? Přečtěte si tento článek (nebo jen některé odstavce) a přihlášení určitě zvládnete. Vše si můžete vyzkoušet, přihlašte se na Testovací event.

Registrace na stránky svetgc.cz
Registrovat na stránky se můžete ještě před začátkem přihlašování na event. Na hlavní stránce v levém sloupci kliknete na odkaz "Vytvořit nový účet". Dostanete se na registrační formulář, kde vyplníte nové uživatelské jméno, mailovou adresu a nick (uživatelské jméno), který používáte na geocaching.com. Po chvíli na zadanou adresu přijde mail s heslem na první přihlášení. Pokud zadáte špatnou mailovou adresu, heslo nepřijde... Po prvním přihlášení si můžete změnit heslo (můj účet - upravit).

Nalezení eventu
V listingu na geocaching.com bude pravděpodobně odkaz přímo na stránku eventu. Pokud ne, zde je v levém sloupci seznam eventů. Jsou tam zobrazeny jen eventy na které je otevřeno přihlašování. Zde klikněte na vybraný event (Pokud chcete vidět i eventy na které ještě není otevřeno přihlašování, nebo je už přihlašování uzavřeno, klikněte na odkaz "Všechny eventy".)

Přihlášení na event pro jednotlivce
Pokud je u eventu napsáno, že se mohou přihlašovat jednotlivci, stačí kliknout na "Přihlásit se na tento event" a jste přihlášeni.

Přihlášení na event pro týmy - ještě nemám tým, ale chci svůj tým
Pokud se na event mohou přihlašovat jen týmy, musíte si nejprve tým vytvořit. Pod seznamem přihlášených týmů je odkaz "Vytvořit nový tým a přihlásit se". Přes tento odkaz se dostanete na formulář pro vytvoření týmu. Po vyplnění se tým vytvoří a dostanete se na stránku týmu. Na této stránce je seznam eventů na které se můžete přihlásit. Kliknutím na "Přihlásit" přihlásíte tým na event a sebe jako kapitána týmu.

Přihlášení na event pro týmy - ještě nemám tým, chci se přihlásit do týmu jiného uživatele
Na stránce eventu je seznam přihlášených týmů a jejich členů. Pokud je možné se do týmu přihlásit, je pod seznamem jeho členů odkaz "Přidat se k tomuto týmu" (pokud kapitán povolil volné přihlašování) nebo "Požádat kapitána o vstup do tohoto týmu" (pokud kapitán chce sám přijímat členy svého týmu). Po kliknutí na odkaz "Přidat se k tomuto týmu" se okamžitě stáváte členem týmu. Po kliknutí na odkaz "Požádat kapitána o vstup do tohoto týmu" se v seznamu členů objevíte jako "Čeká na schválení" a kapitánovi týmu přijde mail, že žádáte o vstup do jeho týmu. Pokud vás kapitán přijme, změní se váš stav na "Schválený člen", pokud odmítne, zmizíte ze seznamu členů týmu úplně. V obou případech jste informováni mailem.

Přihlášení na event pro týmy - mám svůj tým
Pokud již máte vytvořený svůj tým, je situace úplně nejsnažší. Na stránce eventu kliknete na odkaz "Přihlásit svůj tým ...", tím přihlásíte svůj tým na event a současně se přihlásíte jako kapitán tohoto týmu.

Druhá možnost je na stránce vašeho týmu. Zde je seznam eventů "Přihlášení na event" a v něm jsou eventy na které můžete přihlásit svůj tým. Stačí kliknout na "přihlásit" a jste přihlášeni.

Přihlášení jako náhradník - na event už je přihlášeno maximum týmů nebo jednotlivců
Postup přihlášení je úplně stejný, jen se v seznamu objevíte až "pod čarou" jako náhradník. Pokud se někdo z přihlášených odhlásí, první náhradník se posouvá na poslední místo v seznamu přihlášených.

Přihlášení více lidí pod jedním nickem - týmy registrované na geocaching.com pod jedním nickem
Přihlásíte se podle návodu v předchozích bodech. U svého nicku budete mít odkaz "odhlásit" a odkaz "Změnit počet lidí". Když kliknete na "Změnit počet lidí", systém zjistí kolik volných míst na eventu ještě zbývá a nabídne změnit počet lidí přihlášených pod jedním nickem. Pokud je event již plně obsazený je možné počet lidí pouze snížit. V seznamu přihlášených se potom objeví např. 4 x cz.nemo a systém pro cz.nema rezervuje 4 místa. U eventu pro 5 lidí pak bude seznam přihlášených končit u nicku s pořadovým číslem 2.

Možné problémy
Nemohu se přihlásit na event, nikde není žádný z popisovaných odkazů: Buď jste na event již přihlášeni (každý se může přihlásit jen jednou), nebo máte přihlášen svůj tým. Pokud je přihlášen váš tým, nemůžete se hlásit do jiného týmu.